Stäng

Välkommen :)

Stäng

Vad letar du efter?

Höst och sjukdomstider ...?

Blogg 30. oktober 2017

Sommaren har kommit och gått och vi är väl inne i hösten nu – vilket bl.a. betyder sämre väder och kortare dagar. Höstmörkret drar in ?? Bristen på sol? kan påverka vår immunitet och risken att bli smittad ökar. Då kan det vara behändigt och tidsbesparande med Mobilskolas SMS-tjänst – att bara med ett par klick komma ut med viktig information till samtliga vårdnadshavare när olika sjukdomar går på förskolan. Även påminna om vilka regler som gäller i samband med olika sjukdomar – hur många dagar som barnet måste vara symptomfritt innan det återvänder till skolan t.ex.. Allt för att förhindra att smitta sprids. Det kan också vara bra att påpeka för föräldrarna (- speciellt föräldrar från andra länder) om den gratis rådgivningen på 1177 som finns. Om ni skulle vilja bli en i raden av nöjda kunder så är det bara att kontakta oss på Mobilskola genom att boka en visning i första hand på: Mobil: 070-660 23 14 E-post: marianne@mobilskola.se Ha det gott så länge! ? Önskar vi på Mobilskola Håkon – Marianne – Ida – Heidi

Tracking with or without gps this homeworkhelper.net homework help sites is an obvious advantage of the mobistealth cell phone monitoring system

Kommentarer