Stäng

Välkommen :)

Stäng

Vad letar du efter?

Nu står julen för dörren ...

Blogg 5. december 2017

Bråda tider ute på skolorna då julen närmar sig med stormsteg … 🙂 – trevliga ljusa evenemang att se fram emot efter mörkret i november Firandet av Advent (Ankomst) och Lucia (bringare av Ljuset) bl.a. Man hänger upp adventsstjärnor i fönstren och ställer fram adventsljusstakarna och sitter och myser i ljusens sken Ute på förskolorna och skolorna är det då behändigt att ha Mobilskolas SMS-tjänst till hands så man enbart med ett par klick kan bjuda in föräldrar och elever till olika sammankomster som Lucia, julfester av olika slag, julbord och kanske ett besök av Tomten … 😉 Dessutom är det hög tid för förskolorna att få in föräldrars behov av tider för sina små barn inför det nya året – formulär som behöver fyllas i – bra då att påminna genom utskickade SMS Mobilskola finns till här för er både lärare, elever och föräldrar – allt för att underlätta kommunikationen er emellan på ett smidigt och tryggt sätt. Vi är flexibla och kan lätt besöka er på skolan för en kort visning av vår SMS-tjänst – altrnativt göra en demo via telefon. Det är bara att slå en signal på 070-660 23 14 eller mejla: marianne@mobilskola.se Ha det gott så länge! Vi på Mobilskola vill också ta tillfället i akt att önska alla er ute på skolorna: EN RIKTIGT GOD JUL OCH ETT GOTT NYTT ÅR!!! Håkon, Marianne, Ida och Heidi 🙂

Language development studies illustrate that https://resumecvwriter.com/ childrens biological capacities are set into motion by their environments

Kommentarer